نتایج جستجو برای عبارت :

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

کتاب باید كسی از میان ما به كشتن كتاب برخیزدشاعر: فرهاد وفایی

چشم هایششروع ویرانیو من آن دورترین شهر زیر آوارمکه هیچ ، هیچ ، هیچامیدِ نجاتم نیست
برای تهیه ی این کتاب می توانید به پیج اینستگرام نشر شانی مراجعه کنید:@nashreshani1
همچنین می توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید: 
http://www.nashreshani.com
الان داشتم فکر میکردم که باید خیلی پخته تر رفتار کنم
مثلا وقتی یکی داره میگه پلویی که شب تا صبح تو یخچال بمونه دیگه میزان قندش بیشتر شده و خوردنش ضرر داره و باس تازه تازه پلو دم کرد و خورد، یا مثلا میگه سیب زمینی پخته که اگه بمونه دیگه وحشتناکه و سم تولید میکنه و باس تازه تازه پخته شه و خورده شه،
من نباس فرتی راستشو بگم که حاجی من بخاطر شرایط زندگیم برنج پنج شیش روز مونده تو یخچالو همینجوری از یخچال در میارم و بدون گرم کردن همونجوری سردسرد سرپ
لوبیا سبز
قارچ
گوجه‌فرنگی
سیب‌زمینی سرخ کرده
پیاز
رب‌گوجه
نمک. فلفل. زردچوبه. پودر لیمو عمانی
ابتدا لوبیا رو شسته، برش میدیم، و با مقداری آب میذاریم تا پخته بشه.
لوبیای پخته شده رو جدا میکنیم، آبش رو هم جدا نگه میداریم.
پیاز رو سرخ میکنیم و بعد گوجه و قارچ رو اضافه میکنیم و تفت میدیم.
وقتی که قارچ سرخ شد و گوجه‌فرنگی هم پخته شد، لوبیای پخته شده رو اضافه میکنیم.
یکم تفت میدیم و بعد رب گوجه رو اضافه میکنیم.
ادویه‌ها رو هم اضافه میکنیم.
وقتی رب
خودمو که نگاه میکنم میبینم تو این ۴ سال زندگی مشترک خیلی تغییر کردم. خیلی پخته شدم. خیلی اروم تر حتی. از این تغییرات راضی ام. گاهی هم البته باعث میشه خودم رو نشناسم و بگم یعنی این همون زهراس؟!
بعضی اوقاتم به اینده فکرمیکنم که قطعا ۵سال دیگه، ۱۰ سال دیگه بازهم تغییر میکنم و پخته تر میشم. با خودم میگم وای! بیشتر ازین یعنی قراره پخته بشیم؟!
این تغییرها برای من که خیلی هزینه داشت.
هزینه ی مالی، عاطفی، حتی آبرویی، حتی جانی..
برای بقیه هم لابد همینطوره
سلام
من چون سر کار می رم هفته اول تغییر عادت غذایی را با خوردن هر روز یک کف دست مرغ پخته شده به همراه سبزیجات پخته و ماست یا سالاد برای ناهار شروع کردم
صبحانه هم سعی کردم اصلا کیک یا کلوچه نخورم و یک کف دست نون با پنیر اندازه یک قوطی کبریت بهمراه یک خیار یا گوجه خوردم گاهی هم تخم مرغ آب پز.
شام هم باز به سمت سبزیجات پخته البته نه لزوما بخارپز رفتم.
نتیجه :
به نظرم چربی های شکمی را کمی کاهش داد در حدی که خودم حس کردم. البته توصیه می کنم شما با مرغ تن
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی به انگلیسی

انشا در مورد بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
شعر سعدی بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
معنی شعر بسیار سفر باید

صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی یعنی چه
صوفی نشود صافی یعنی چه
معنی صوفی نشود صافی
معنی مصرع صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی
بسیاری از افراد، خصوصا آنان که مشغله کاری زیادی دارند، در زمینه آشپزی به وسیله‌ای مانند زودپز علاقه‌مند هستند. با توجه به امکانات و قابلیت‌های این وسیله، به نظر می‌رسد که می‌توان هر غذایی را در زودپز آماده کرد، اما در واقعیت چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. درواقع، بعضی از غذاها را هرگز نباید در زودپز آماده کنید، چون اقدام به چنین کاری به دو حالت احتمالی منجر می‌شود: تلف کردن وقت و همچنین مواد غذایی اولیه، و به خطر انداختن سلامتی خودتان.

ادا
مواد لازم :برای 4 نفر
برنج :4 پیمانه/مرغ یا گوشت چرخ کرده:500 گرم/هویج :1 کیلو/شکر:یک دوم لیوان.
زعفران :1 قاشق غذاخوری.
طرز تهیه:
هویج ها را پوست می کنیم و به صورت خلال های نازک برش می زنیم.ان را با کمی روغن سرخ 
می کنیم و شکر را به ان اضافه می کنیم. مرغ را هم جداگانه می گذاریم تا پخته شود بعد از پخته شدن مرغ را هم ریش ریش می کنیم و با هویج مخلوط می کنیم.برنج را ابکش می کنیم و برنج و مواد
مخلوط شده را لابه لایه هم دم می کنیم.
زعفران اب کرده را روی برنج،در ق
۵۳۵- ای پیک صبا زان می عشق کزا او پخته شود هر خامی     گرچه ماه رمضان است بیاور جامی روزها رفت که دست من مسکین نگرفت   ساق شمشاد قدی ساعد سیم اندامی روزه هر چند که مهمان عزیز است ای دل     صحبتش موهبتی دان و شدن انعامی مرغ زیرک به … ای پیک صبا – زان می عشق کز او پخته شود هر خامی – غزل ۴۶۷ – ۵۳۵
منبع : فالگیر
آب برنج جهت تقویت و رشد مو

روش های تهیه و آماده سازی آب برنج:
1. آب برنج پخته شده:
یکی از راه های به دست آوردن آب برنج ، پختن برنج است. آب اضافی پس از پخت برنج ، آب برنج پخته شده است. این یک مایع متمرکز است که می توانید آن را به عنوان یک شستشوی صورت یا شستشو مو استفاده کنید.
چگونه می توان آب برنج پخته شده را بدست آورد؟
قابلمه را بردارید و آن را با برنج (سفید، قهوه ای) پر کنید ،سپس مقداری آب به آن اضافه کنید به طوریکه به اندازه یک بند انگشت از سطح ب
همون طور که میدونید یا احتمالا شنیدید شلغم برای سرماخوردگی خوب هست و معمولا به صورت آب پز مورد استفاده قرار می گیره تا سرماخوردگی یا گلو درد رو بهبود ببخشه اما امروز قصد دارم تا به معرفی آش این سیفیجات بپردازم و آن را به شما توصیه کنم.
پخت آن مانند تمام آش های دیگر است مواد تشکیل دهنده آن سبزی، عدس، پیاز، شلغم و ادویه های مورد دلخواه هست که معمولا از کمی فلفل و نمک استفاده میشه. برای پختن این آش کافیه که ابتدا سبزی و عدس را داخل قابلمه بریزید ت
مواد لازم سوپ مرغ و نخود
آب مرغ 6 پیمانهرب گوجه 1 قاشق غذاخوریپودر پاپریکا 1 قاشق چایخوریزیره سبز 1/2 قاشق چایخوریتخم گشنیز، پودر سیر و نمک هر کدام نوک انگشتنخود پخته شده 400 گرممرغ پخته ریش ریش شده 3 پیمانهنمک و فلفل به مقدار کافیگشنیز تازه خرد شده 1/4 پیمانهآووکادو 1 عددلیمو ترش به مقدار کافینان خشک

ادامه مطلب
جو پوست کنده همان طور که از اسمش پیداست ، نوعی جو است که با استفاده از این نوع جو پس از حذف پوسته بیرونی که به عنوان جو پوست شناخته می‌شود ، به کار می‌رود . جو Peeled گیاهی از خانواده گندم است . آن یک دانه مغذی و مغذی است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن پخته‌شده و پخته می‌شود . توجه داشته باشید که مقدار زمانی که جو پخته می‌شود به شرایط پخت آن بستگی دارد. و این طرح شامل مسیر های تولید گندم و انبوه سازی مسیر های تولید.هزینه خرید زمین , هزینه احداث ساختما
مواد لازم سوپ مرغ و نخود
آب مرغ 6 پیمانهرب گوجه 1 قاشق غذاخوریپودر پاپریکا 1 قاشق چایخوریزیره سبز 1/2 قاشق چایخوریتخم گشنیز، پودر سیر و نمک هر کدام نوک انگشتنخود پخته شده 400 گرممرغ پخته ریش ریش شده 3 پیمانهنمک و فلفل به مقدار کافیگشنیز تازه خرد شده 1/4 پیمانهآووکادو 1 عددلیمو ترش به مقدار کافینان خشک

ادامه مطلب
یعنی در این دنیا کسی وجود دارد که عادات غذایی‌اش شبیه من باشد؟
سوسیس و کالباس و نوشابه دوست نداشته باشد، لب به پیاز نزند و از تک‌تک غذاها آن را جدا کند، عاشق سیر خام باشد ولی از سیر پخته حالش به هم بخورد، نخودفرنگی و فلفل دلمه‌ی پخته دوست نداشته باشد اما عوضش عاشق گل‌کلم و کلم‌بروکلی پخته‌شده باشد،چیپس معمولی* و پفک و پنیر پیتزا را به خاطر چربی‌اش نتواند تحمل کند اما به کله‌پاچه عشق بورزد و از سیرابی هم به شدت استقبال کند، و در آخر هر وقت
مواد لازم سوپ مرغ و نخود

ادامه مطلب
مواد لازم:برای 4 نفر
برنج :5 پیمانه/شوید :نیم کیلو/باقالا:یک و نیم کیلو/گوشت با مرغ: 1 کیلو.
روغن : 5 تا 6 قاشق غذاخوری/زعفران :یک دوم قاشق غذاخوری.
طرز تهیه:
برنج را از قبل خیس می کنیم. با قالا را از دو پوست خارج می کنیم. گوشت یا مرغ را با 1 یا 2 لیوان
اب و 1 عدد پیاز خرد کرده و کمی نمک می گذاریم تا پخته شود به طوری که بعد از پختن نصف لیوان
تا 1 لیوان اب داشته باشد. شوید را تمیز می کنیم، می شوییم و ریز خرد می کنیم. قابلمه مناسبی را  اب کرده و می گذاریم تا جوش ب
مواد لازم:
سینه مرغ : یک عدد 
جعفری خردشده: به مقدار لازم 
سیب‌زمینی پخته‌شده: یک عدد 
هویج پخته‌شده: یک عدد 
پیاز داغ: یک قاشق غذاخوری 
آرد سوخاری: یک قاشق غذاخوری 
تخم مرغ: یک عدد 
نمک، زردچوبه، فلفل و زعفران: به مقدار لازم 

ادامه مطلب
برنج اگر به تنهایی مصرف شود، قلیل‌الغذا و اگر با شیر و شکر پخته شود و یا همراه آن خورده شود، کثیرالغذا می‌شود.
#برنج خام یک پیمانه
#شیر پنج یا شش پیمانه
شیرین کننده به مقدار لازم (#عسل، #شکر یا شکر سرخ)
نمک به میزان اندک
ابتدا یک پیمانه برنج را که از شب قبل خیس کرده ایم، به همراه پنج پیمانه شیر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار می دهیم و هم می زنیم و آنقدر می گذاریم پخته شود تا برنج وا رود. (می توانید از برنج نیم دانه استفاده کنید).
پس از گذشت
این خورش با سبزی قرمه (دربرگیرندهٔ: تره، جعفری، شنبلیله و گشنیز، اسفناج یا برگ چغندر - زمستان که فصل اسفناج است از اسفناج و هنگامی که برگ چغندر فراهم است، برگ چغندر بکار می‌رود)، لوبیا (قرمز یا چیتی یا چشم بلبلی)، پیاز قرمز و گوشت قرمز پخته می‌شود. مزّهٔ این خورش باید کمی ترش باشد، از این رو، به آن کمی لیمو عمانی خشک یا آب لیموی تازه می‌افزایند که پوست لیمو عمانی، اندکی مزهٔ تلخ خوشایندی به خورش می‌دهد. برای جا افتادن قرمه سبزی زم
زمستان که می شود در خیابان ها و بعضی اغذیه فروشی ها باقلای پخته شده ارائه می شود بعضی این میان وعده را به عنوان صبحانه یا عصرانه میل می کنند. نخستین نکته در مورد طبخ یک باقلای خوش طعم و دلچسب خوب پخته شدن آن و در مرحله بعدی درشت بودن باقالی و رنگ کرم قهوه ای آن است.
مواد لازم برای تهیه باقالی :

باقالی تازه
 ۴ کیلو با پوست

نعنای خشک
به مقدار لازم

سرکه
به مقدار لازم

نمک،فلفل سیاه
به مقدار لازم

سماق
به مقدار لازم

ادامه مطلب
 روز اول: مایعات روشن و چای ضعیف (بدون کافئین) استفاده کنید.
روز دوم: به آرامی غذاهای شیرین و مطلوب را در مقادیر کوچک در صورت تحمل مصرف کنید به عنوان مثال از بلغور جو، غلات خشک ( بدون شیر ) برنج ساده ( حاوی کربوهیدرات کم فیبر ) یا پاستا ( بدون کره، روغن و سس )، بیسکویت یا چوب شور، نان تست ساده بدون کره یا ژله، پوره سیب زمینی ( بدون پوست )، موز رسیده ( حاوی پتاسیم و مورد نیاز برای تعادل مایعات بدن )، سیب ( فیبر کم و گلیسمیک ایندکس پایین دارد)، سوپ رشته ف
عامل اصلی عدم پایبندی به عهدهایی که با خود و یا در مقابل خداوند متعال می‌بندیم یک حالتی است تحت عنوان: "وادادگی" 
وادادگی یعنی سرد شدن و کمتر شدن عظم و اراده که نتیجه و ثمرۀ "روزمرگی" است و اگر بخواهیم دچار روزمرگی نشویم باید دست از "عادت کردن" چه به کارهای مثبت و چه منفی برداریم. کار های مثبت را نه از روی عادت، بلکه از روی اطاعت انجام دهیم.
برنامۀ اسلام پخته شدن است نه داغ شدن! زیرا هر داغ شدنی سرد شدن هم در پی دارد پس سعی کنیم مواقعی به عهد بستن
طرز تهیه خوراک کدو به روش دیگر 
این بار خوراک کدو را با پوره کدوی کنسرو شده درست کنید

مواد لازم خوراک کدو :

گوشت گاو
 ۴۵۰ گرم

تکه های فلفل قرمز
 نصف قاشق چایخوری

سیر له شده
۱ قاشق چایخوری

پیاز خرد شده
نصف یک عدد

فلفل دلمه سبز خرد شده
۱ عدد

فلفل دلمه قرمز خرد شده
۱ عدد

لوبیا قرمز پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

لوبیا سیاه پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

لوبیا سفید پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

رب گوجه
۲۲۰ گرم

سس گوجه به همراه سیر و پیاز
۱۲۰ گرم

تکه های گوجه
مواد لازم برای درست کردن سالاد اندونزی

سیب زمینی 500گرم
گوجه فرنگی 2عدد متوسط
نخود فرنگی پخته 200 گرم
کالباس 300 گرم
خیار شور 300 گرم
سس مایونز به مقدار لازم
گل کلم پخته شده 300 گرم
هویج پخته شده 200 گرم

روش درست کردن و طرز تهیه سالاد اندونزی
مرحله اول :ابتدا سیب زمینی ها و هویج را بپزید و خرد کنید.
مرحله دوم :کالباس ، گوجه فرنگی ها ، خیارشور و گل کلم پخته را خرد کنید.
مرحله سوم : همه مواد را باهم مخلوط کنید.
مرحله چهارم : بعد از مخلوط کردن مواد، سا
مواد لازم:برای 6 نفر
برنج :800 گرم/گوشت چرخ کرده:400 گرم/کلم : 600 گرم/روغن:4تا5 قاشق غذاخوری.
رب گوجه فرنگی : یک دوم پیمانه/پیاز : 1 عدد/دارچین :به مقدار لازم/ادویه:کمی.
فلفل و نمک:به میزان لازم.
طرز تهیه:
گوشت و پیاز چرخ کرده را در کمی روغن تفت می دهیم. کلم را خرد می کنیم و در گوشت و پیاز سرخ می کنیم و رب را به ان اضافه می کنیم.کمی اب می ریزیم تا کلم و گوشت پخته شود وقتی که
ابش تبخیر شد برنج را ابکش می کنیم. 
مقداری روغن در قابلمه می ریزیم.برنج را روی ان ریخته
زنده شده ام. یک جور زنده ی پخته. یک وقت هست آدم طوری زنده می شود که هنوز داغ جوانی ست. شوووووور زندگی سر و کول وجودش را گرفته و شوق زیستن؛ تبدیل دنیا به بهشت و تغییر هر آنچه کریه به عالی، همه ی مغز آدم را گرفته، طوری که واقعیت را نمی بیند. این بار جور دیگری زنده ام.
بعد از سالها تجربه ی مرگ. بعد از سالها جان کندن برای زندگی؛ این بار طوری زنده ام که بشقاب پر نقش و نگار سفالینی از کوره های چند هزار درجه جان سالم به در برده، نشسته بر دیوار بتونیِ خانه
1-گوشت گاوگوشت گاو مانند همه گوشت ها منبع خوبی از ریبوفلاوین است. 85 گرم استیک تندیلین کبابی 24 درصد از ارزش روزانه (DV) ویتامین B را تأمین می کند. با این حال گوشت جگر گاو حتی یک گزینه بهتر است، زیرا 85 گرم گوشت جگر ۱۷۱ درصد از ارزش روزانه ریبوفلاوین را تأمین می کند.
2- جوجهگوشت تیره مرغ (پاها) حاوی ریبوفلاوین بیش تری نسبت به سینه مرغ است. اگر 85 گرم گوشت تیره مرغ پخته شده میل کنید، حدود 11 درصد DV ویتامین B خود را دریافت می کنید. از طرف دیگر، 85 گرم گوشت سین
ارزش غذایی و درمانی سیر خام بیشتر از سیر پخته است بهتر است آن را به قطعات کوچک تبدیل کرده و مانند قرص با آب میل کنید.

فواید بیشمار خوردن سیر برای سلامتی بدن را نمی توان انکار کرد و توصیه های فراوانی برای خوردن سیر در طب سنتی آمده است اما یک سوال و آنهم اینکه خوردن سیر خام بهتر است یا سیر پخته؟ خوردن سیر خام ممکن است خیلی جذاب به نظر نرسد، اما موثر است به همین دلیل است که بسیاری از ما حداقل تلاش کرده ایم از طریق خوردن سیر خام دردهای شدید را تسکی
دستگاه کباب ترکی ایستاده، مخصوص پخت کباب ترکی اس که اصل این کباب از ترکیه میاید و برای استفاده کافی است گوشت ها و مرغ ها را در میله میانی دستگاه قرار دهیم و با شعله ملایم اجازه دهیم تا پخته شوند.
معمولا از این دستگاه در جلوی فست فودها استفاده می شود و هنگام استفاده گوشت های پخته شده بریده می شوند و به صورت ساندویچی و یا پرسی به مشتری ها ارائه می شود.
مشخصات فنی دستگاه کباب ترکی ایستاده
1- توان طبخ 120 کیلوگرم برای هر سیخ است2- دارای دو عدد سیخ اسیل
مواد لازم:برای 4 تا 5 نفر
برنج :4 تا 5 پیمانه/البالو:1 کیلو/شکر:1 کیلو/مرغ:700 تا 800 گرم.
روغن:4 تا 5 قاشق غذاخوری/زعفران:1 قاشق چایخوری/پیاز :2 عدد متوسط.
خلال پسته و بادام:در صورت تمایل برای تزیین.
طرز تهیه:
هسته البالو ها را جدا می کنیم و با شکری که داریم روی هم می ریزیم و می گذاریم روی حرارت 
ملایم تا جوش اید تا بعد از 15 دقیقه قوام اید.
البالو ها را از روی اتش بر می داریم.بعد مرغ را با 1 عدد پیازی که داشتیم می گذاریم تا پخته شود.
اگر مرغ نبود میتوان از گوشت
ﺍﻭﻣﺪﻥ ﻫﺲ ﺗﻮ ﺯﻧﺪ ﺑ ﺣﻤﺖ ﻧﺴﺖ ... ﺎ ﻣﺸﻪ ﻓﺮﺩ ﺯﻧﺪـــــــــــــﺖ ﺎ
ﻣﺸﻪ ﺩﺭﺱ ﺯﻧﺪـــــــــــــﺖ

این دو متنه کوتاه ارزشه خوندن داره

"""---"""

عشق انسان را داغ میکند و دوست داشتن انسان را پخته میکند!
هرداغی روزی سرد میشود ولی هیچ پخته ای دیگرخام نمیشود!
چند وقتی است به لطف قطع و وصل شدن ها راهی وات آپ شدیمبهش گفتم چرا عاشق شدم؟عاشقی که تو دنیای پر از سوال و سردرگمی نشسته ام و هیچ راه حلی ندارم
گفت تنهایی؟
گفتم  نه ، خداروشکر،خدا هم هست.اگر تنها بودم که تا الان دق کرده بودم
گفت تا حالا فکر کرده بودی اگر عاشق این نمیشدی شاید عاشق یکی دیگه میشدی؟.مگه ادم بدون عشق می تواند.
انگار حرف مال خدا بود
راست میگه.عاشق شدن که همیشه هست ،فقط ادمها و جنسشان فرق میکند.پس باید خدا روشکر کنم که عاشق خوب ادمی شدم
طرز تهیه پیتزا قارچ و مرغ
مواد لازم ؛
قارچ  100 گرم
ذرت  100 گرم
خمیر پیتزا  1 بسته
سوسیس  2 عدد
مرغ  1 عدد
پنیر چیتزا  250 گرم
در صورت نیاز  نوشابه یک عدد

نحوه پخت ؛
ابتدا فر را روشن کرده و تاکید میشود که حتما محافظ پایین مسقیم شعله گذاشته شود وگرنه پیتزا خشک و برشته میشود سپس خمیر پیتزا را روی سینی میگذاریم و بعداز آن اول مقداری پنیر پیتزا روی آن ریخته و سپس مرغ پخته شده و روی آن قارچ خرد شده و سوسیس ریز شده  و ذرت و در صورت تمایل اندکی سیاه دانه رو
جوش صورت :
جوش صورت به شکلهای گوناگونی بروز می کند. جوش ساده , عفونی, کورک, دانههای سر سیاه دانه های
سفید و دانه سرخ از اشکال متفاوت جوش هستند.یاد آور می شوم یبوست, کم خونی , ناراحتی های قاعدی و تغذیه نادرست از عوامل مهم بروز جوش زیاد هستند. 
بنابراین ویتامین های E,D,B,A در درمان جوش تاثیر فراوانی دارند. مهمترین منابع این نوع ویتامین ها نیزسبزی,میوه ها , جگر و سبوس غلات است. همچنین باید گوشزد کنم که 
نگرانی و هیجان هم ممکن است موجب ایجاد جوش شود. همچن
منبع - فرادانلود
لپه از حبوباتی است که زودپز می باشد البته زمان دقیق آن به جنس لپه نیز بستگی دارد که در هر صورت به زمان های زیر توصیه می شود.
زمان پخت در قابلمه
3 تا 4 ساعت برای پخت لپه در قابلمه
پخت لپه در قابلمه از هنگامی که آب جوش می آید حدود 3 ساعت هست. این زمان ممکن است با توجه جنس لپه به زمان کمتری کاهش پیدا کند و یا حتی به 4 ساعت هم برسد. به همین خاطر با یک بار پخت لپه باید جنس آن دستتان بیاید که آیا دیر پز هست یا زود پز.
زمان پخت در زودپز
10 دقیقه
گروه نان و غلاتاین گروه شامل انواع نان، برنج، ماکارونی، گندم و جو است.مواد مغذی مهم: انرژی، بعضی از انواع ویتامین های گروه ب، آهن و مقداری پروتئین.واحد اندازه گیری: هر واحد از این گروه برابر است با یک برش 300 گرمی از انواع نان (به اندازه یک کف دست از نان سنگک، بربری یا تافتون در مورد نان لواش چهار کف دست معادل 300 گرم است)، نصف لیوان ماکارونی یا برنج خام معادل یک لیوان از شکل پخته آن ها، نصف لیوان غلات خام معادل یک لیوان پخته غلات.مقدار مصرف: برای ا
 کارشناسان پزشکی پیشنهاد می‌کنند که به کودکان زیر 12 ماه، تنها زرده تخم مرغ و سفیده آن را پس از 1 سالگی بدهید. به این دلیل که احتمال ایجاد آلرژی به سفیده تخم مرغ بیشتر از زرده آن است.اگر چه بهتر است درباره زمان دادن آن به کودکتان، با پزشک مشورت کنید زیرا آلرژی به تخم مرغ می‌تواند خطرات جدی در پی داشته باشد.چرا تخم مرغ برای کودکان مقوی است؟مواد مقوی تخم مرغ شامل:کولین: ویتامین ب که نقش مهمی در رشد و عملکرد مغز کودک بازی می‌کند و برای سلامت کلی
در قصر شاهنشاه غذاهاى مطبوع و گوارا بسیار مورد توجه بود. از جمله طعام هایى که براى پادشاه ولاش مهیا میکردند، یکى «خورش شاهى» نام داشت، که مرکب بود از گوشت گرم و گوشت سرد، و برنج فسرده، برگ معطر، و مرغان مسمن، و خبیص، و طبرزد؛ 
دیگر از طعام ها «خورش خراسانى» بود، که از گوشت کباب شده بسیخ، و گوشت پخته در دیگ، و کره و عصارات، ترکیب مى یافت؛ دیگر «خورش رومى» که گاه با شیر و شکر، و گاه با تخم مرغ و عسل، و گاه برنج با کره و شکر و شیر ساخته میشد؛
دیگر «
طریقه پخت برنج ایرانی و هندی

در مورد تفاوت زمان نگهداری برنج ایرانی و خارجی می توان گفت که برنج خارجی را می توان زمان طولانی تری نسبت به برنج ایرانی نگه داشت. یکی از دلایل این زمان طولانی مواد نگهدارنده برای جلوگیری از شپش زدن که در آن استفاده می شود. اما با توجه به این شرایط استفاده از این مواد و همچنین قیمت پایین برنج خارجی، استقبال از آن بیشتر می باشد.
 یکی دیگر از تفاوت های برنج ایرانی و برنج خارجی، نوع پخت آن ها است. پختن برنج خارجی به
مواد لازم:میگو دریاییپیاز
گوجهسیب زمینیکرهروغنادویهابتدا میگوها را آغشته به ادویه زردچوبه، نمک، فلفل سیاه کنید سپس آن را به مدت 2 ساعت در یخچال نگهداری کنید تا طعم دار شوند.پس از 2 ساعت که میگوها طعم دار شدند، ابتدا سیب زمینی را نگینی خرد کنید. ماهیتابه را روی اجاق با دمای متوسط قرار دهید.روغن را در ماهیتابه بریزید و صبر کنید تا کمی داغ شود. سیب زمینی را سرخ کنید و پس از پخته شدن آن را در ظرفی قرار دهید.روغن را از ماهیتابه خارج کنید. کرده را در
خوراک بره 

طرز تهیه بره کامل 

بره درسته یک عدد متوسط
پیاز خورد شده به مقدار لازم
پیاز داغ 5قاشق غذا خوری
رب 200 گرم
هویج 300گرم
زعفران به مقدار لازم
سیر 10حبه
فلفل به مقدار لازم 
نمک به مقدار لازم 
آبلیمو به مقدار لازم
 دستور العمل 
بره درسته را کامل شسته و آن را دراخل ظرف مناسب گذاشته که کله سطح بره را بگیرد آب داخل ظرف ریخته تا جایی که کله بره را فرا بگیرد و به آن حرارت میدهیم تا جوش بخورد بعد از جوش خوردن کف آن را گرفته می گذاریم سرد شود ،سپس
مواد لازم :
برنج:6پیمانه/زعفران:یک دوم قاشق چایخوری/عدس:3پیمانه/روغن :1پیمانه.
گوشت چرخ کرده:500گرم/فلفل و نمک :به میزان لازم/پیاز رنده شده: 2 عدد متوسط
طرز تهیه:
برنج را از قبل می شویید و با کمی نمک بگذارید خیس بخورد.عدس را از قبل خیس کنید و 
موقع پخت اب ان را عوض کنید و بگذارید تا بپزد. گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده 
و نمک و فلفل مخلوط کنید. می توانید به صورت کوفته های ریز در اورید.
نصف روغن را در ماهیتابه ریخته و ان را روی شعله ملایم قرار دهید تا
بریانی یا بریان چیست؟
شاید اسم غذاهای محلی اصفهان مثل قیمه ریزه را نشنیده باشید اما اسم بریانی  را بدون شک شنیده اید. که البته اسم صحیح آن بریان یا بریون است. در شهر زیبای اصفهان جایگاه خاصی دارد. البته اسم بریان در نقاط مختلف جهان روی غذاهای مختلفی گذاشته شده ولی بریان یا بریانی اصفهان از گوشت گوسفند تهیه میشود که آبپز و سپس چرخ شده است. این گوشت بعد از آن همراه با دارچین و نعنا در کفگیرهای مخصوص ریخته شده و روی آتش پخته میشود. بریانی را معمو
هیچ تردیدی نیست که سبزیجات، منبع فوق العاده سالم مواد مغذی و ویتامین های ضروری مورد نیاز بدن هستند؛ اما آیا پخت سبزیجات باعث از بین رفتن ارزش غذایی آنها می شود؟

مانند هر ماده غذایی دیگری، راه های مختلف برای خوردن سبزیجات وجود دارند: خام، بخار پز، پخته یا حتی سرخ شده؛ اما باید توجه داشت که برخی روش های پخت، باعث از بین رفتن ارزش غذایی سبزیجات می شوند.

بهترین روش مصرف سبزیجات
باید توجه داشت که حفظ ارزش غذایی سبزیجات به دو عامل: نوع سبزیجات
Antonio Cosmetics Bakical Foundation در Medium Dark5 ژانویه 2018توسط کارن  15 نظر
آنتنیم پودر پایه تاریکViva l'Italia!ایتالیا
سرزمین ماکارونی ، عاشقانه ، شراب ، ویلا جورج کلونی در دریاچه کومو ، و پودر پخته شده. چندی پیش ، شخصی به من گفت اگر بهترین پودرهای پخته شده را می خواهید ، به ایتالیا بروید ، که ظاهراً کسی در آنتی مونیک آرایشیپ آن را انجام داده است ، زیرا بنیاد بدشانسی 38 دلار بنیاد پخته از صندوق عقب می رود ،
Viva l'Italia!
آنتیمیم پخته شده بنیاد متوسط ​​تیره kAntonio Cosmetics Baked Fou
اینو درحالی دارم می نویسم که هم میدونم و هم نمیدونم چی می خوام بنویسم !
نشستم فکر کردم  دیدم من چی بودم ولی خب چی نشدم!!! یعنی در واقع هرچی برگشتم به قبل و با الانم مقایسه کردم دیدم باز همونم ، این همون بودن شاید یه اشتباهه!
من همون فتل سابقم که شاید درسای زیادی گرفته و پخته تر شده ولی بازم همونم ، میدونید همیشه حس میکردم من کلا پخته به دنیا اومدم ، همیشه همه چیزو میدونستم و بزرگ تر از سنم میدونستم و رفتار میکردم ، رفته رفته تجربه های بیشتری رو کس
آقایون و خانم ها
انیمیشن frozen 2 رو دیدم و واقعا چسبید . داستان پخته تر . شخصیت های پخته تر . شوخی های باحال و از نظر کیفی هم، با اینکه قسمت اول خیلی خوب بود ولی قسمت دوم بازهم بهتر شده بود . درکل جزو بهترین هاست بنظرم و حتما ببینیدش . اولاف معرکه‌س :))

فیلم jexi که درواقع ژانر کمدی داره . داستان جوونی به اسم فیل که نمیتونه از گوشی موبایلش جداشه . شاید در نگاه اول موضوع کلیشه و مزخرفی باشه ولی نگاهش نسبت به این قضیه جالبه و میتونه به فکر فرو ببرتتون . لح
سالاد از آن دسته غذاهای متنوع هست که بسیار پر طرفدارهست. سالاد فصل مخصوص از آن سالاد های هست که خودش غذایی کاملیه چون در ترکیبش تمام مواد غذای که برای یک وعده غذایی کامل مورد نیازهست ، وجود دارد
همچنین بخوانید :طرز تهیه سالاد هاوایی

روش تهیه سالاد فصل مخصوص
ابتدا در ظرفی کاهو،زیتون،حیارشور و فلفل را ریخته و باهم مخلوط میکنیم.ماکارونی پخته شده را با خیارشور،کالباس،فلفل دلمه مخلوط کرده وسس مایونز را به مواد اضافه میکنیم.(مثل سالاد ماک
بسیاری از دنبال کنندگان جیمیتو از ما درخواست داشتند که طرز تهیه کتلت بدون گوشت را نیز اموزش دهیم. به همین دلیل در ابتدا طرز تهیه این غذای گیاهی را آموزش خواهیم داد.

مواد لازم
۲ لیوان نخود پخته
۱ قاشق غذاخوری پودر سوخاری
۱ قاشق غذاخوری آرد نخودچی
۲ قاشق غذاخوری آرد گندم
نمک و فلفل به میزان لازم
پودر تخم گشنیز به میزان لازم
پودر زیره سبز یا سیاه به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
۱ فنجان جعفری و گشنیر خرد شده
۲ عدد سیب زمینی پخته
 قاشق غذاخور
خوراک بره 

اماده سازی با بهترین کیفیت  و ارسال به تمام نقاط تهران 09194179254

طرز تهیه بره کامل 

بره درسته یک عدد متوسط
پیاز خورد شده به مقدار لازم
پیاز داغ 5قاشق غذا خوری
رب 200 گرم
هویج 300گرم
زعفران به مقدار لازم
سیر 10حبه
فلفل به مقدار لازم 
نمک به مقدار لازم 
آبلیمو به مقدار لازم
 دستور العمل 
بره درسته را کامل شسته و آن را دراخل ظرف مناسب گذاشته که کله سطح بره را بگیرد آب داخل ظرف ریخته تا جایی که کله بره را فرا بگیرد و به آن حرارت میدهیم تا ج
ثعالبی سفره‌ی بلاش بن فیروز را چنین توصیف کرده است: «غذاهایی که برای او تهیه می‌کردند متفاوت بود از جمله غذای پادشاهی که عبارت از کباب گرم و سرد، بقلمه، آبگوشت ترش، ماهی پخته سرد، پلو با گوشت، دلمه، یک خوراک گوشت که در سرکه پخته باشد و ترحلوا بوده و غذای خراسانی که عبارت از کباب سیخی و دیگ کباب با کره و ربّ، و غذای رومی که با شیر و شکر همچنین با تخم مرغ و عسل با برنج و کره و شیر و شکر تهیه میشد و غذای دهقانی که عبارت از گوشت گوسفند نمک سوز و ناز
طرز تهیه پیتزا قارچ و مرغ
مواد لازم ؛
قارچ  100 گرم
ذرت  100 گرم
خمیر پیتزا  1 بسته
سوسیس  2 عدد
مرغ  1 عدد
پنیر چیتزا  250 گرم
در صورت نیاز  نوشابه یک عدد

نحوه پخت ؛
ابتدا فر را روشن کرده و تاکید میشود که حتما محافظ پایین مسقیم شعله گذاشته شود وگرنه پیتزا خشک و برشته میشود سپس خمیر پیتزا را روی سینی میگذاریم و بعداز آن اول مقداری پنیر پیتزا روی آن ریخته و سپس مرغ پخته شده و روی آن قارچ خرد شده و سوسیس ریز شده  و ذرت و در صورت تمایل اندکی سیاه دانه رو
انواع شیرینی خانگی عید، 40 سوغات ایرانی خوشمزه!
دسته: مناسبت ها
مناسبت ها: بوی عید و بهار و نوروز همه همراه با شادی و خوشی است. یکی از شادی های هر ساله خوردن شیرینی و خوراکی های خوشمزه ایرانی است که حتما همه با هیجان و ذوق زیادی آنها را نوش جان می کنند. در این مطلب از کمپین نوروزی انواع شیرینی ایرانی را برای شما معرفی می کنیم که در سرتاسر ایران پخته میی شود. با شناخت از انواع شیرینی خانگی مخصوص عید می توانید انتخاب های هیجان انگیزتری داشته باشید:
مناسب ترین سبزی ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف سبزی‌هایی مانند اسفناج، گوجه‌فرنگی، کلم‌بروکلی و شلغم به علت فراوانی ویتامین C، در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر می‌باشد.
 شلغم خام همراه با عسل یا پخته شده خاصیت آنتی‌بیوتیکی دارد، همچنین استفاده از پیاز خام یا پخته شده و سوزاندن آن تأثیری چشمگیر در رفع عفونت‌های بدن و سرماخوردگی دارد.
سیر به علت داشتن موادی به نام آلیسین و سولفور خاصیت ضد میکروبی دارد؛ استفاده از این گیاه باکتری اس
یکی از پر طرفدار ترین فست فوود های زمان بچگی ما همبرگر بود. خوراکی خوشمزه که اگر سالم و سلامت درست و پخته شود، می تواند بسیار مفید و در عین حال خوشمزه باشد. می توانید با کمک گرفتن از هر مخلفاتی دوست دارید، ساندویچی لذیذ ترتیب بدهید. از گوجه فرنگی خام یا کباب شده، قارچ، پیاز و غیره. در کنار ساندویچ هم می توانید سیب زمینی سرخ کرده و یک سالاد کاهوی سبک داشته باشید و از آن لذت ببرید.
مواد لازم :
روغن زیتون : 3 قاشق غذاخوری
بادمجان : 1 عدد ریز شده
نمک د
دلمه برگ ختمی
دلمه برگ مو از پیش غذا ها یا غذاهای مرسوم ما ایرانی هاست و در خیلی از نقاط کشورمون محبوبه و زیاد درست میشه. در این مطلب سعی میکنم طرز تهیه این دلمه خوشمزه رو مرحله به مرحله براتون قرار بدن.
مواد لازم
عدس : نصف پیمانه
لپه : نصف پیمانه
نخود : نصف پیمانه
برنج : 500 گرم
گوشت چرخ کرده : 200 گرم
پیاز متوسط : 1 عدد
سبزی (تره ، جعفری ، شوید ، گشنیز): 1 کیلو گرم
فلفل : به مقدار لازم
نمک : به مقدار لازم
روغن مایع : به مقدار لازم
برگ گل ختمی : 500 گرم
مراحل پ
سالاد روسیمواد لازم برای تهیه سالاد روسینخود فرنگی ۱ لیوانذرت ۱ لیوان سیب زمینی ۳ عدد متوسطهویج ۴ عدد متوسطپیازچه مقداریشوید تازه مقداری خیار شور ۵ عدد متوسطژامبون یا کالباس ۴۰۰ گرم سس مایونز ۳ قاشق غذاخوریابتدا سیب زمینی٬ هویج  رو میپزیم. دقت داشته باشین که هر کدوم از این ها باید جدا گانه پخته بشن. معمولا من سیب زمینی ها رو پوست میکنم و مکعبی خرد میکنم با مقداری نمک داخل دستگاه بخار پز میپزم که طعم بهتری میگیره.همه مواد رو خرد میکنیم. به
چشامو میبینم قیافه ممدرضا شایع رو میبینم :|
آخه چرا اینقد بچه و عموییه؟ :|
این بود کسی که میگف بدهکارتم دنیا اگه مردی بیا بگیر؟
چی باعث شده بود با این سن این کارا رو اجرا کنه؟ :|
ولی واقعا توقع داشتم یه چهره پخته ای باشه
حداقل صورتش یه زخم پشت ریش میشاش داشته باشه نه اینکه اصلا ریش نداشته باشه :|
مادر، سفره ی ساده ی ناهار را چید و پسرش را صدا زد: پسرم! بیا ناهارت را بخور.- باشد مامان، این آخری را هم که حل کنم، آمده ام.مادر، دست به غذا نمی برد. در لیوان ها آب ریخت. بعد از چند دقیقه، پسر آمد و نشست. چشمش به دیگ غذا افتاد که تنها برنج بود و کشمش. حرصش گرفت. مادر، معنی نگاه غیض آلود پسر را فهمید، اما به روی خود نیاورد. سپس، بشقاب غذای پسر را داد دست او:- بیا عزیزم.پسر آن را گرفت ولی چیزی نگفت؛ فقط چند ثانیه به سادگی آن خیره شد: نه ماستی، نه خورشتی، ت
مواد لازم:برای 4 نفر.
برنج:4 پیمانه/ران و سینه مرغ :800 گرم/روغن :4 قاشق غذاخوری.
نمک و فلفل: به میزان لازم/کشمش ریز پلوی:یک دوم پیمانه/خلال پرتقال یا نارنج:یک دوم پیمانه.
خلال پسته:1 بسته/خلال بادام: 1 بسته/زعفران :یک دوم قاشق چایخوری.
طرز تهیه:
مرغ را بعد از پاک کردن و شستن با 1 قاشق کرفس،2 عدد هویج و 1 عدد پیاز
و کمی نمک اپز کرده و خرد می کنیم. خلال پوست پرتقال یا نارنج را تلخی گرفته
و با یک چهارم پیمانه شکر و کمی اب می جوشانیم تا شیرین شود. زرشک را با مقد
از امروز که بوی قورمه سبزی توی این خونه پیچید...
از امروز که گردوهایی که از  باغمون اورده بودم رو شکستم و گذاشتم توی یخچال...
این خونه خونه ی من شد....
فقط پلوپر برقی من با اداپتور خوب کار نمیکنه...و این شد که بعد دو ساعت برنجا رو نیم پخته تحویل داد....منم چشمام رو بستم و گفتم فرض کن داری ریزوتوی ایتالیایی میخوری...میشه همون برنج نیم خام خودمون با کلی سس و قرتی بازی...
فرزند شما اکنون غذاها و طعمهای مختلفی را امتحان میکند. بهترین موادغذایی که در این سن میتوانید به آنها بدهید عبارتنداز:

۱- میوه ها: انواع میوه ها مانند زغال اخته ، هندوانه ، خرما ، انجیر ، گیلاس و مرکبات را می توان به اندازه ۱/۴ از آنها برش داد و به کودک داد. همیشه اطمینان حاصل کنید که این مواد قبل از دادن به کودک پخته یا پوره یا له شده باشند.

۲- سبزیجات: بروکلی ، مارچوبه ، سیب زمینی ، بادمجان ، گل کلم ، سیب زمینی پوره ، پیاز و جعفری که همه آنها
وقتی اوضاع بحرانی است
وقتی بحران ها فوران می کنند
گاهی
به ناچار 
بهترین عکس العمل، حفظ آرامش روانی خود برای اقدامی پخته تر است
با فریاد زدن و بی قراری، با از کوره در رفتن، تا حالا که هیچ مسئله ای حل نشده

پس مردونه می چسبیم به کارمون
شاید که از فاجعه ای دیگر خودداری شود
 آرد ۱ پیمانه کره ۱۰۰ گرم تخم مرغ ۳ عددشکر نصف پیمانهخامه یا شیر نصف پیمانه شکلات تلخ یا شیرین ۵۰ گرم پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری وانیل نوک قاشق چایخوری بکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو رو باهم مخلوط و الک میکنیم.شکلات رو به روش بن ماری آب میکنیم(‌روی بخار آب میزاریم تا کاملا شفاف و براق بشه)میزاریم کنار خنک بشه شکر و کره رو با همزن میزنیم تا کاملا سفید بشه.تخم هارو دونه دونه اضافه میکنیم به همراه وانیل خوب میزنیم. ش
طرز تهیه سالاد لوبیا سیاه 

سالاد لوبیا سیاه را قبل از سرو داخل یخچال بگذارید تا خنک شود
مواد لازم برای سالاد لوبیا سیاه :

لوبیا سیاه پخته و آبکشی شده
۴۲۰ گرم

ذرت پخته
یک و نیم فنجان

پیازچه خرد شده یا موسیر
 نصف فنجان

فلفل هالاپینیو تازه بدون دانه و خرد شده
نصف یک عدد

* گوجه فرنگی ریز بدون دانه و خرد شده
۳ عدد

آبلیمو
۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون
۱ قاشق غذاخوری

آواکادو پوست کنده، بدون دانه و خرد شده
۱ عدد

شکر
یک قاشق چایخوری

نمک و فلفل
برای
قالیشویی در مشهد

گونه های پخت کاشی :تک پخت : در‌این طریق بدنه کاشی و لعاب آن ھر دو ھمزمان و در جایگاه حرارت بالا پخت می گردند و تنها یک توشه کاشی وارد کوره می‌شود. معمولا کاشی های پرسلانی که باید جذب آب بسیار تحت داشته باشند به‌این شیوه پخت می‌شوند. دو پخت : معمولا کاشی های مرغوب اختصاصی دیوار ، بدین نحوه پخت می گردند. یعنی یک توشه بدنه کاشی پخته میگردد و بعد لعاب بر روی بدنه ریخته و در کوره ھای اختصاصی پخت لعاب پخته می‌گردد. این عمل سبب می
مواد لازم:
برنج :7 پیمانه/گوشت: 400گرم/لوبیا سبز: 500 گرم/روغن :به مقدار لازم.
پیاز:1 عدد/زعفران :1 قاشق غذاخوری/نمک و فلفل:به میزان لازم.
رب گوجه فرنگی:یک دوم پیمانه.
طرز تهیه :
گوشت را به صورت قیمه ای خرد نموده، پیاز را به صورت خلالی خرد کرده و در مقداری روغن سرخ
می کنیم تا طلایی شود، سپس گوشت را به پیاز اضافه کرده تفت می دهیم تا اب گوشت کشیده شود.
لوبیاها را پاک کرده و به اندازهای ریز خرد می کنیم،به گوشت اضافه کرده و تفت می دهیم،
سپس گوجه فرنگی را در هم
در استانبول نان های فراوان و متنوعی وجود دارد که با ارزش ترین جز بر سر سفره های وعده های غذایی در ترکیه است.نان هایی خوشمزه با تنوع و هر سلیقه ای که هست.به دلیل زیاد بودن مسلمانان در ترکیه و احترام خاصی که آن ها به نان میگذارند هنگام پخت نان با نام پروردگار آن را آغاز میکنند.حال در این مطلب از انواع نان ها در ترکیه صحبت خواهد شد.معروفترین و پرطرفدارترین نان در ترکیه به نام پیده است که در ماه رمضان جز اصلیترین جز در سفره های افطار است.که در طعم ه
انواع سالاد تن ماهی به‌دلیل داشتن تن ماهی و مواد غذایی مختلف، به‌عنوان یک غذای سبک مصرف می‌شوند.

با تن ماهی غذاها و پیش‌غذاهای گوناگونی می‌توان درست کرد که سالاد تن ماهی یکی از آن ها است. در این مطلب با طرز تهیه 2 نوع سالاد تن ماهی آشنا می‌شوید که بسیار خوش‌مزه و مناسب شام یا ناهار سبک هستند.
سالاد تن ماهی با لوبیا چشم بلبلی
مواد لازم:
لبوی پخته شده: یک عدد
سیر کبابی: یک حبه
پیازچه به میزان لازم
خیار: یک عدد
فلفل‌دلمه‌ای قرمز: یک عدد
زیت

ناگت مرغ خانگی نسبت به ناگ آماده و منجمد، یا ناگت مرغ رستوران‌ها هم لذیذتر است و هم سالم‌تر.
مواد لازم
½ فنجان آرد
1 عدد تخم مرغ (هم زده شده)
½ فنجان آرد سوخاری
500 گرم سینه مرغ
3 قاشق چایخوری نمک
2 قاشق چایخوری فلفل
روغن به مقدار لازم
⅛ فنجان پنیر پارمزان رنده شده
¼ قاشق چایخوری پودر سیر
دستور العمل‌
در ابتدا آرد، تخم مرغ و آرد سوخاری را در سه کاسه جداگانه بریزید. سپس یک قاشق چای خوری نمک و فلفل سیاه را به هر یک از این کاسه‌ها اضافه کن

روز بخیر دوستان
من با تعریفهایی که از خواص برنج قهوه ای شنیدم بخصوص اینکه چاق کننده هم نیست. رژیم غذایی خانواده را بجای برنج سفید به سمت این برنج بردم. این برنج در اصل همون برنج سبوس داره که یک عملیات حرارتی روش انجام شده و سپس خشک شده است. دستوری که برای پختش براتون میارم برای برنج قهوه ایه که خشک باشد.
برای پختش بعد از اینکه برنج را چندبار با آب خوب شستید. برای هر پیمانه برنج یک و یک چهارم پیمانه آب در نظر بگیرید و درون قابلمه بریزید و کمی ن
وقتی شخص هل داده می شود توی ایرگی تک نمره، اول یو سکوت فراموشی می افتد بر همه جا- شاید مثل توی گوری که هنوز رویش پوشانده نشده. شخصِ دچار° هرقدر هم پخته شده، بعد از ساعاتی آرزو می کند کسی بیاید؛ آدمی بیاید که ببیتدش- اگر شده همان مامور عذاب. اما آن مامور نمی آید. نمی آید، نمی آید، نمی آید! مثل انتظار صبح در یک شب بی پایان که مدام از خودت می پرسی پس چرا صبح پیدا نم شود؟روشنایی، روشنایی، صبح؟!
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
محمد بن عبید، عن حماد، عن محمد بن مسلم قال: دخل أبو حنیفة على أبی عبد الله علیه السلام فقال له: إنی رأیت ابنك موسى یصلی والناس یمرون بین یدیه فلا ینهاهم، وفیه ما فیه فقال أبو عبد الله علیه السلام: ادع لی موسى، فلما جاءه قال: یا بنی إن أبا حنیفة یذكر أنك تصلی والناس یمرون بین یدیك فلا تنهاهم، قال: نعم یا أبه إن الذی كنت اصلی له كان أقرب إ
معلم جلوه ای از کبریا ئی است # معلم کردگاری ماورائی است
معلم کودکان را پخته سازد # معلم عاشق هر ابتدایی است
معلم واقعیت را بگوید # معلم فارق از هر ادعایی است
معلم هر خطایی را ببیند # معلم عامل هر راهنمایی است
معلم جهل را بی چاره سازد # معلم رهبر دانش گرائی است
معلم تیرگی از شب بگیرد # معلم هر شبی را روشنایی است
معلم را من گرجی فدایش# معلم گر چه خود هم یک فدایی است
سوپ را با قاشقم هم می‌زنم. بوی زندگی می‌دهد، شبیه غذاهای خشک و بی‌روح سلف نیست. یک قاشق پر می‌کنم. رشته‌ها از قاشق سر می‌خورند. لبخند دهانم باز می‌شود سوپ می‌رود روی زبانم. مزه زندگی می‌دهد. سوپش سیر دارد اما اصلا مهم نیست. احساس می‌کنم مریم مقدسی هستم که یک سبد میوه از بهشت دریافت کرده است.بهت و حیرت، لبخند ظریف و مزه سیر. چطور می‌شود انقدر مهربان بود؟
زینب برایم سوپ پخته و آورده است.
 کلم بروکسل
کلم بروکسل به خانواده چلیپاییان تعلق دارد. در کنار دیگر گیاهان مانند سیر، زردچوبه و بذرکتان، کلم بروکسل می‌تواند هم برای اهداف آشپزی و هم پزشکی استفاده‌شود. برای اهداف آشپزی، کلم بروکسل می‌تواند به‌عنوان سبزی پخته‌شود یا به سالادها یا غذاهای پخته‌شده مختلفی اضافه‌شود. به‌هرحال، کلم بروکسل سبزی موردعلاقه خیلی‌ها نیست. درواقع، به‌نظرمی‌رسد بچه‌ها از آن متنفرباشند. اما خواص کلم بروکسل برای سلامتی، پوست و مو پرشمار است
تحقیق نشان می دهد مصرف میوه و سبزیجات به شکل دست نخورده و خام ارتباط قوی با سلامت بهتر روان دارد.
دکتر «تاملین کونر»، می گوید:
«میزان مصرف میوه و سبزیجات بسیار برای حفظ سلامت روان موثر هستند.»
پختن و فراوری میوه و سبزیجات احتمالا موجب نابودی میزان مواد مغذی آنها می شود.
در این مطالعه از بیش از 400 فرد بزرگسال در رده سنی 18 تا 25 سال از نیوزیلند و آمریکا نظرسنجی به عمل آمد.
میزان مصرف میوه و سبزیجات خام و همچنین میوه و سبزیجات پخته و فراوری شده در ا
آب اگر دست‌تان است بگذارید زمین، بروید این را درست کنید:
یک عدد تخم مرغ، ۲ قاشق غذاخوری کره‌ی آب شده، و سه‌چهارم لیوان شیر و کمی وانیل را باهم مخلوط کنید. بعد از یک‌دست شدن، یک لیوان آرد و کمی بیکینگ‌پودر و مقدار خیلی کمتری نمک و به میزان دلخواه دارچین بهش اضافه کنید.
بعد دو عدد سیب را تکه‌تکه کنید، و داخلش بریزید.
بعد کل این مواد را داخل یک ماهیتابه‌ متوسط که کف آن را چرب کرده‌اید بریزید و بعد از مدتی برگردانید تا هر دو طرفش سرخ شود. بعد رو
۲۳ سالم که بود فکر می کردم ۲۸ سالگی برای یک دختر یعنی خیلی، یعنی باید به یه چیزایی که معمولا جامعه می طلبه رسیده باشی وگرنه خیلی دیر کردی و دیر شدی!! الان که روی سرازیری ۲۸ دارم آرام آرام سر میخورم، با خودم فکر میکنم که ۳۳ باید همان ۲۸ باشد تنها کمی پخته تر و ناراحت تر به خاطر فرصت های از دست رفته.
کسی که حرف غیرمنطقی و بیهوده ای بزند و با لج بازی روی حرف خودش پافشاری کند ، می گویند " مرغش یک پا دارد " 
فرمانروای جدیدی به شهر ملا نصرالدین آمده بود و هریک از بزرگان شهر مجبور بودند طبق آداب و رسوم آن زمان ، به دیدن حاکم بروند و برایش هدیه ای ببرند . ملا نصرالدین این کارها را دوست نداشت . اما هرچه بود ، او هم یکی از بزرگان شهر به حساب می آمد و باید به دیدن حاکم جدید می رفت . ملا نصرالدین به همسرش گفت : " یکی از مرغهای خانه را بگیر و بپز تا برای حاکم
مزایای تره فرنگی و رمپ های وحشی برای سلامتی

تره فرنگی به همان خانواده پیاز ، پیاز ، پیازچه ، پیازچه و سیر تعلق دارد.
آنها مانند پیاز سبز غول پیکر به نظر می رسند اما وقتی پخته می شوند ، طعم بسیار ملایم و کمی شیرینی و بافتی خامه تر دارند.
معمولاً تره فرنگی کشت می شود ، اما گونه های وحشی ، مانند لاله وحشی آمریکای شمالی - که به عنوان رمپ نیز شناخته می شود - محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.
سطح رمپ به دلیل داشتن طعم و مزه قدرتمندشان ، که بین کوره های سیر
.
" طاغوت اقتصادی مهمتر و خطرناکتر و ویرانگرتر و فساد انگیز تر و حیله باز تر و باقدرت تر از طاغوت سیاسی است و تزویر و نفاق و ریای او بسی بیشتر و در همرنگ نمایی استاد تر و در بهره جویی از دین و شعائر دینی و مسجد و محراب پخته تر است."  محمد رضا حکیمی گزارشی درباره جلد سوم تا ششم الحیاة
قبل از اینکه به شما طرز تهیه پای هلو و آناناس را آموزش دهم ابتدا لازم میدانم که اول توضیح دهم پای چیست؟
پای، یک ظرف غذا پخته شده‌است که معمولاً با لایه خمیر شیرینی پوشش داده می‌شود یا به‌طور کامل از مواد شیرینی ساخته می‌شود. در واقع پای، نوعی خوراک پیراشکی مانند است که از دو بخش تشکیل می‌شود: یک بخش آن لایه خمیری است و بخش دیگر موادی است که درون این خمیر قرار می‌گیرد. پای بر اساس لایه خود دسته‌بندی می‌شود.
پای پُر (تک پوسته یا از پایین پوست

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
در نهایت هیچ چیز قرار نیست فراموش بشه. هیچ اثری از گرد و غباری که بیاد و بشینه روی خاطرات نیست. شاید بشه خاطرات رو هل داد تو یه اتاق تاریک گوشه ذهن و درش رو قفل کرد، اما همچنان کلیدش تو دست آدم میمونه.
منِ این روزا رو از خودِ علی تا مامانم و تا صد پشت غریبه پخته و عاقل میدونن. منِ این روزا شاید چون تنها پناهش خودشه، شده من این روزا. شاید چون به قول بابا ترس از دست دادن درونش فرو ریخته. منِ این روزا برای سپیده سمبل مقاومت و رد شدن از روزای سخته. کسی ک
طرز تهیه سوفله گوشت و سیب زمینی
مواد لازم برای۴ نفر
رب ۲ قاشق غذا خوری
سیر ۱ حبه
پنیر پیتزا ۱۷۰ گرم
قارچ ۳ عدد
پیاز بزرگ ۱ عدد
سیب زمینی بزرگ ۴ عدد
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم
طرز تهیه
۱- سیب زمینی را با مقداری آب بگذارید تا آبپز شود. 
۲- پیاز را خلالی خرد کرده و کمی تفت داده و با زردچوبه کمی تفت دهید. 
۳- سپس سیر را رنده کرده و با گوشت چرخ کرده سرخ کنید. 
۴- رب را اضافه کنید و بعد هم قارچ را حلقه ای خرد کرده و با گوشتها کم

سس پستو یک چاشنی پاستا و سالاد ایتالیایی است که دستور تهیه ساده‌ای دارد و در عین حال بسیار خوش طعم است.
مواد لازم
2 فنجان برگ ریحان تازه
3 حبه سیر
½ فنجان آجیل دلخواه(پسته، گردو، بادام زمینی، بادام هندی)
¾ فنجان پنیر پارمسان
½ فنجان روغن زیتون
نمک
دستور العمل‌
در مرحله اول، تمام مواد اولیه سس پستو به جز روغن زیتون و پنیر را با استفاده از یک دستگاه مخلوط کن، میکس کنید.
آنقدر این کار را انجام بدهید تا مواد اولیه به یک سس غلیظ با دانه‌های
طرز تهیه سوپ فلفل دلمه ای:
1 پیمانه گوشت گاو بدون چربی2 قاشق غذاخوری روغن زیتون ، تقسیم شده استفلفل سیاه نمکی و تازه خرد شده1 پیاز کوچک زرد خرد شده (1 فنجان)1 فنجان فلفل زنگ قرمز خرد شده (کمی بیش از 1/2 از یک medium)1 فنجان فلفل زنگ سبز خرد شده2 سیر میخک ، چرخ کرده2 قوطی (14.5 اونس) گوجه فرنگی ریز خرد شده1 (15 اونس) می تواند سس گوجه فرنگی باشد1 (14.5 اونس) آب گوجه فرنگی کم سدیم دارد2/1/2 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده خرد شده ، به علاوه بیشتر برای تهیه خوراکی1/2 قاشق غذاخ
می‌نویسم اینارو تا یادم بمونه روزای سختمو
الان یه وقتا همینطوری بعضی ازپستهای قبلی رو باز میکنم میخونم.
میببنم چقد مشکلات داشتم.
یا به فرض با خودم میگم چقد الکی ناراحت بودم.
به نظرم لازمه اینارو ببینی و با خودت بگی اونم گذشت. بقیه هم میگذره
یه جا خوندم که آدمای پخته تو اوج ناراحتی خوشحال میشن. چرا که میدونن ناراحتی میگذره و برعکسش هم.
به امید روزی که به این مرحله برسم.
خواص دارویی سنجد

ضد تب و درد است.
بادشکن و مقوی قلب است و سردرد را تسکین می دهد.
پودر هسته آن غضروف ساز بوده و جهت ترمیم مفاصل و کمردرد میتوان آنرا با شیر میل کرد
از گل آن برای التیام زخم استفاده می شود.
کم کالری و مقوی معده است.
سنجد پخته شده در روغن زیتون، درد مفاصل وخارش پوست را درمان می کند و برای رشد مومفید است.

نمونه رژیم کانادایی
روز اول
صبحانه: قهوهبدون شیر و شکر
ناهار: ۲ عدد تخم مرغ آبپز و اسفناج پخته شده
شام: استیک کبابی خرد شده
روز دوم
صبحانه: قهوه + نان گندم کره ای
ناهار: 200 گرم ژامبون
شام: استیک کبابی، سالاد سبز + کاهو
روز ۳
ناهار: ۲ عدد تخم مرغ آب پز، سالاد گوجه و لوبیا سبز
شام: ۱ تکه ژامبون و سالاد سبز 
روز ۴
ناهار: هویج پخته یا خام، با پنیر
شام: سالاد میوه به همراه ماست ساده
روز ۵
صبحانه: ه
پاستا کن فتا
مواد لازمپاستا لوله ای ؛ ۱ بسته | پنیر سفید گوسفندی ؛ ۱۰۰ گرم | ریحان تازه ؛ ۱۵۰ گرم | سیر ؛ ۳ حبه | زیتون سیاه ؛ ۵۰ گرم | روغن زیتون ؛ به میزان لازم | گردو خردشده ؛ ۱۰۰ گرم | پنیر پارمسان ؛ ۵۰ گرم | نمک و فلفل ؛ به اندازه
طرز تهیهابتدا مقداری آب داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار داده تا جوش بیاید . وقتی که آب جوشید پاستا ، کمی نمک و کمی روغن زیتون را با ترتیب اضافه کرده تا به مدت حدود ۸ دقیقه جوش خورده و پخته شود . برای تهیه سس پستو ریحان تا

یکی از غذاهای لذیذ و ساده‌ای که در شب‌های سرد فصل زمستان بسیار طرفدار دارد، بیف استراگانف است. این غذا یک غذای خوش طعم و مخصوص کشور روسیه است از قرن 19 میلادی تا به امروز، طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان دارد.
مواد لازم
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
2 قاشق غذاخوری کره
600 گرم گوشت فیله
250 گرم قارچ
2 عدد پیاز متوسط
1 حبه سیر
½1 فنجان عصاره گوشت
½ قاشق چایخوری نمک
¼ فنجان آرد
½1 فنجان خامه
3 فنجان نودل پخته
فلفل سیاه
دستور العمل‌
در ابتدا با
نان ساج (همچنین مارکوک ، مارکوک ، به عربی: کماج ، مرقوق ، شراک) نوعی از پهن بره بی نظیر است که در کشورهای شام وجود دارد.
این گیاه روی یک کباب فلزی گنبدی یا محدب پخته شده است که به آن یک سکه معروف است. معمولاً بزرگ ، قطر حدود 60 سانتی متر (24 ″) و نازک و تقریباً شفاف است.مانند روش تهیه بعضی دیگر از تختخوابها ، خمیر مارکوک صاف شده و قبل از پخت و پز بسیار نازک نگه داشته می شود و در نتیجه عمق بسیار باریکی ایجاد می شود.معمولاً قبل از فروش تاشو بسته می شود و
سلام
دختری هستم 20 ساله، من از خوانندگان خاموش وبلاگ هستم. مسئله ای که پیش اومده خواستم باهاتون در میان بگذارم، من با وجود سن کمی که دارم علاقه دارم همسر آیندم 30 ساله اش باشه، یعنی اصلا نمیتونم تصور کنم که با پسری با سن کمتر ازدواج کنم چون از نظر خودم تو این سن آقایون به یک ثبات شخصیتی میرسند و خیلی پخته و با تجربه میشن، کمتر تو زندگی دچار آزمون و خطا میشن، دیگه مثل قبل رو ظاهر دختر حساس نیستند که فلان اندام چه جور باشه، بیشتر معیار هاشون دور ا
باینری آپشن در ابتدا با call و put ساده شروع شد و پس از آن با گذشت
زمان این بازار هر روز پخته تر شد و آپشن های جدیدی به آن اضافه شد. برای
یه نفر که قصد ورود به این بازار رو داره خیلی ضروریه که در ابتدا با همه
امکانات و انواع آپشن های موجود در این بازار آشنا بشه.
ادامه مطلب
مواد اولیه : برای 4 نفرپنیر خامه ای 85 گرم (نرم شده)کره 6 قاشق غذاخوری (نرم شده)موسیر 2 قاشق غذاخوری (رنده شده)پودر لیمو 1/2 قاشق چای خوریمرغ 1.5 فنجان (مرغ پخته خرد شده)قارچ 115 گرم (خرد شده)خمیر ورقه ای 340 گرم (1 بسته)نان 2/3 فنجان (نان حبه شده)سس به مقدار لازم (سس ترش و شیرین - اختیاری)
ادامه مطلب
  در حال خوردن شلغم پخته ایم، دسته جمعی . دسته جمعی با خانواده . مثل همان سالی که دسته جمعی رفته بودیم زیارت . مثل سفر دسته جمعی به شمال . ما خیلی چیزهایمان دسته جمعی ست . الان که ما دور دیگچه ی مسی در حال خوردن شلغم پخته هستیم هیئت دولت هم دورهمیِ شلغم خوری دارد. ما دولت و ملت همسو و همفکری هستیم . و رئیس دولت در آخرین نطق شان اعلام خواهد کرد این سبد معیشتی می تواند حدود شصت میلیون ایرانی را در این پاییز سرد از زکام نجات دهد. و این میسر نیست جز با شل
امروز داشتم به این فکر میکردم، که فلان روز نیازی نبود به پسرم سر پاستیل سختگیری کنم و اینطور اشکش رو ببینم؛ کافی بود برنامه ی دیگه ای میچیدم تا به هدف میرسیدم. ولی ترس از فجیع شدن یک انفاق ساده در آینده باعث شده بود مغزم به درستی موضوع رو تحلیل نکنه و نتونم تصمیم پخته ای بگیرم.
این پروسه مادری رشد مغزم رو چندین برابر کرده به حدی که انگار حس میکنم بخش هایی از مغزم از زیر پرده ای بیرون اومده و داره فعالیت میکنه.
دوست دارم این باز شدن عقل و نگاهم ر
طرز تهیه:
طرز تهیه نخود پلو نیز، مانند لوبیا پلو است. با این تفاوت که به جای لوبیا از نخود فرنگی استفاده
می کنیم و میزان نخود مصرفی ان 1 کیلو گرم است که ان ها را از پوست بیرون می اوریم و به 
گوشت تفت داده اضافه می کنیم.
دراین پلو می توانیم از 1 قاشق مرباخوری ادویه پلویی و 1 قاشق مرباخوری ادویه استفاده کنیم.
انگار همه‌چیز دیر و از دهن‌افتاده‌ است. زن برنج خیسانده برای خورشتی که دیروز پخته و گذاشته ته یخچال. دیشب، شیفت مرد بوده که برود قرص‌های پدربزرگ را بدهد و بماند تا صبح. می‌گوید آن‌جا خوابش نمی‌برد. یا خیلی سرد است یا خیلی گرم. من شب را خوابیده‌ام. پسِ ساعت‌ها بیداری خوابیده‌ام. زن پرسید: «چندساعت؟» گفتم: « بیست‌ویک ساعتی می‌شود به گمانم.» گفتم: «ضعف دارم و نمی‌توانم بلند شوم.» زن برایم ماکارونی داغ کرد و آورد. گفتم: «باید بیدار بمانم.» گ
پخش عمده مصالح ساختمانی نوین از اصلی ترین فعایت های شرکت سنگ دانه ایرانیان می باشد. کشور ما یکی از مصرف کنندگان اصلی مواد خام و انرژی در صنعت ساخت و ساز می باشد. همان طور که می دانید ایران کشوری در حال توسعه می باشد که افزایش مصرف مصالح ساختمانی نوین مشکلات بسیاری را از جهت محیطی و اجتماعی ایجاد کرده است. انتخاب مصالح ساختمانی بیشتر مواقع دارای روندی تامل بر انگیز هستند به این دلیل که مواد سبز (دوستدار محیط زیست) دارای مزیت های بسیاری هستند.
پ
1کیلو بادمجان را به صورت نواری برش بزنید و در آب و نمک 1 ساعت بماند سپس دوطرف آنها راسرخ کنید.
برای مواد داخلی بادمجانها پلو را بپزید .دو یا سه برش بادمجان سرخ شده را به صورت به علاوه روی هم بگذارید و پلو را  اماده و پخته شده را روی بادمجانهاریخته و بادمجانها را به صورت بقچه ببندید و کمی آب روی آنها بریزید و در فر بگذارید تا بپزند و طلایی شوند.
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها